Hudec měl už druhý rok za sebou povolení najít si zahraniční angažmá. Loni byl blízko přestupu do Řecka, letos už se schylovalo k jeho odchodu do druholigového německého Koblenzu. „Bylo to docela narychlo,“ přiznal Hudec, který se už v úterý vydal na cestu do nového klubu. Od podpisu smlouvy ho v této chvíli dělí jen zdravotní prohlídka. Kontrakt by měl být na tři roky.

Do Istanbulu, kde klub sídlí, se Hudec těší. „Je to pro mě velká změna a už se moc těším. I když adaptace asi jednoduchá nebude,“ přiznává. Kasimpasa skončila v loňském ročníku druhé turecké ligy na čtvrtém místě, ale vyhrála play-off o postup do nejvyšší soutěže. Trenér Besim Durmus sází především na domácí hráče. Hudec bude pátým cizincem. V týmu loni působili Brazilec Moritz, Kamerunec Yosuef, Dán Berthel a Belgičan tureckého původu Akin.

Také pro Sigmu Olomouc je přestup Hudce do Turecka zajímavější. „Koblenz uvažoval o ročním hostování. To už ani Martin sám moc nechtěl. Turecko je pro něho určitě zajímavá možnost a přejeme mu, ať se mu tam daří,“ přidal Kubíček.

Kádr Olomouce by mohl opustit ještě Melinho, který bude od středy trénovat právě v Koblenzi, a útočník Michal Hubník. „Na sílu to tlačit nebudeme, tihle hráči mají svolení a záleží na nabídce,“ zopakoval Kubíček.

Sedmadvacetiletý Hudec odehrál za sedm sezon v olomouckém dresu 131 ligových zápasů a vstřelil na stopera velmi slušných 15 gólů.