Domácí tým bere utkání s fotbalovými a hokejovými hvězdami jako velkolepou oslavu devadesáti let místní tělovýchovné jednoty a v sobotu od 17 hodin se návštěvníci mohou těšit na Pavla Srníčka (Baník Ostrava, trenér brankářů), Radoslava Látala (trenér SFC Opava), Rostislava Olesze (Florida Panthers), Pavla Kubinu (Toronto Maple Leafs), Tomáše Fleischmanna (Washington Capitals), Petra Kaluse (HK MVD Balašicha, Rusko), Vladimíra Vůjtka mladšího (hráčský agent), Františka Černíka (prezident HC Vítkovice), Filipa Kubu (Ottawa Senators), Václava Varaďu (HC Vítkovice), Václava Svěrkoše (Sochaux, Francie) a třeba Jana Laštůvku (West Ham United, Anglie). „V tomto složení odehrajeme skoro všechny zápasy, vymění se většinou tak tři čtyři hráči,“ podotkl Kubina.

Každý zápas bude spojen s charitativní akcí. V sobotu v Prusinovicích i o týden později v Chomýži u Krnova předají hráči šek v hodnotě 50 tisíc Kč potřebným. „To je na tom našem fotbalu pochopitelně to nejdůležitější. Pak se rádi sejdeme a pokecáme. Tentokrát jsme první dvě akce naplánovali daleko od Ostravy, ale to není problém,“ přiznal.

Zbylá dvě utkání odehraje Kubina Team v Čeladné a Janovicích, což je obec, kde Kubina vyrůstal a dodnes se tam cítí doma. „Také na tyhle zápasy plánujeme charitativní akce, ale ještě přesně nevíme, kam budeme peníze směřovat. Všechny duely začínají v sobotu v 17 hodin,“ poznamenal hokejový obránce.

Kubina ve spolupráci s NHLPA také znovu přiveze hokejové výstroje pro mládežnické týmy. „Už to bude asi potřetí a celkem už to bude kolem 200 výstrojí. Mládež u nás podobnou podporu potřebuje,“ uvědomuje si Kubina. Tentokrát přiveze vybavení do Vítkovic, Frýdku-Místku a Kopřivnice. „V Kopřivnici jsem dva roky taky hrával, takže je to povinnost,“ přidal.

Program letních fotbalových zápasů Kubina Teamu:
27. června, 17.00: Prusinovice
4. července, 17.00: Chomýž u Krnova
18. července, 17.00: Čeladná
26. července, 17.00: Janovice