Poslední 712. díl Esa, který se natáčel na pražském Barrandově, byl výjimečný také tím, že jej navštívila celá řada hostů z českého showbyznysu. Na natáčení se objevili členové skupin Chinaski, Toxique, Kabát, zpěváci Meky Žbirka, Petr Bende, Jiří Zonyga, Petr Kolář a mnoho dalších.

Moderátor Leoš Mareš odjel ihned po natáčení do porodnice, protože jeho manželka Monika v těchto chvílích očekává narození jejich druhého syna Matěje. "Jaké bylo nejlepší Eso? Byl to silvestrovský díl s Karlem Gottem a Helenou Vondráčkovou," zabilancoval Leoš Mareš a dále prozradil: "Bylo to úžasných šest let fantastické praxe při vedení talk show."

Také generální ředitel TV Nova Petr Dvořák zavzpomínal na Eso a reagoval i na Marešův úprk do porodnice: "Vždycky platí, když něco končí, tak něco nového začíná. Říkal jsem si, že to bude platit jen pro tyto dva pořady. Ale je to tak, že končí Eso a Leoš bude dvojnásobným otcem," uvedl Petr Dvořák a poděkoval celému realizačnímu týmu. "Eso je jeden z nejdelších pořadů, který po Televizních novinách vůbec Nova měla. Vystřídalo se v něm osm moderátorů," dodal ředitel.

Historicky poslední Eso se bude vysílat v sobotu 27. června od 9 hodin. Naopak první díl tohoto hudebního pořadu se objevil na obrazovce TV Nova 6. února 1994 a moderovala jej po dobu pěti let Tereza Pergnerová. Po ní převzali štafetu Vítek Havliš, členové skupiny Lunetic a Zoombie, dále tanečník Yemi AD, Rebeka a od roku 2003 se ujal moderátorského žezla Leoš Mareš. Největší úspěch sklidila v novodobé historii Esa píseň Hříšná těla, křídla motýlí od Anety Langerové.