"Asi padesátiletý muž, který byl viditelně pod vlivem alkoholu, na mne zaútočil kolem půl desáté večer v Prešovské ulici. Snažil jsem se mu bránit pomocí deštníku, ale i tak jsem schytal několik ran," uvedl Vilímec. "Jsem člověk, který neuteče, ale ten chlapík byl o hlavu vyšší a viditelně mnohem silnější. Útok měl dvě fáze," popsal napadení Vilímec. Uvedl, že muž se pohyboval po ulici, a když spatřil politika, začal mu nevybíravě nadávat kvůli politice. "Potom jsem schytal první ránu pod oko," řekl Vilímec.

"Šel jsem raději dál směrem k náměstí Republiky, ale pak se mi to rozleželo a řekl jsem si, že zavolám policii a chtěl jsem se vrátit. Ten muž mě napadl podruhé a dostal jsem dvě rány, jednu do hlavy a další do obličeje," řekl Vilímec. Agresor pokračoval ve slovních výpadech a poslanec se ho snažil uklidnit. "Ten muž nakonec uznal, že proti mě vlastně nic nemá, že chtěl prostě napadnout nějakého politika a já mu zrovna přišel do cesty. Dohodli jsme se, že mne nechá být, když případ nebudu hlásit na policii, což jsem mu slíbil," sdělil Vilímec.

V obavě o své zdraví však politik navštívil bezprostředně po útoku pohotovost na Anglickém nábřeží, odkud ho poslali na vyšetření do nemocnice. Vyšetření naštěstí neprokázalo žádné zranění, poslanec vyvázl jen se zhmožděninami. Trestní oznámení na neznámého pachatele Vladislav Vilímec nakonec nepodal, podle jeho slov by případ stejně skončil pouze jako přestupek.

Během regionálního sněmu ODS se současný poslanec Vladislav Vilímec na kandidátku pro podzimní volby sice dostal, ale není v první pětce na volitelných místech. Jedničkou na kandidátce ODS Plzeňského kraje pro předčasné parlamentní volby byl v pondělí zvolen krajský předseda, exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Na volitelných místech je současný poslanec Jiří Papež, dále pak Robert Varga, Jaroslav Salivar a Irena Rottová.