"Hlavní líčení odročuji na začátek července z procesních důvodů," uvedla předsedkyně senátu Alena Mocková po přečtení omluvy obhájce. Právník jako důvod uvedl, že dnešní proces mu koliduje s jiným případem. "Dnešní jednání končí," dodala soudkyně. Poté opět vězeňská eskorta obžalované odvedla.

Němeček a Battya čelí obvinění, z vraždy řidiče dodávkové služby PPL, která se stala loni v listopadu. Podle dostupných informací měli s poškozeným schůzku na konečné autobusů v Říčanech, kde si údajně měli předat drogy. Spolu však navíc měli být domluveni, že řidiče zastřelí, což podle obžaloby také udělali. Po jeho zabití podle policejních vyšetřovatelů ještě sebrali z dodávky peníze, asi 300 tisíc korun, a pak mrtvé tělo s dodávkou odvezli k Nupakám, kde ji zapálili.

O přípravě jejich činu svědčí například to, že auto, se kterým odjeli od hořící dodávky, ukradli den předtím. Zapálením chtěli kriminalistům ztížit identifikaci mrtvého muže, ale příliš se jim to nepodařilo. Za pomoci specialistů Kriminalistického ústavu v Praze už po čtyřech dnech byla na podezřelé uvalena vyšetřovací vazba. Z ukradených peněz mnoho nezbylo, stačili je prohrát na automatech.

Oba jsou obžalováni z vraždy, jeden z nich navíc i z nedovoleného ozbrojování, za což jim hrozí patnáctileté nebo vzhledem k surovému provedení jejich činu dokonce výjimečné tresty.