Brázda podle obžaloby sexuálně zneužíval dceru své ukrajinské manželky téměř tři roky. Motiv zneužívat nevlastní dceru vznikl podle obžaloby kvůli vleklým gynekologickým problémům jeho ženy. Tehdy teprve jedenáctiletá dívenka tak musela být otčímu od roku 2005 do podzimu loňského roku pod různými výhrůžkami po vůli. "Dítě strašil představou, že když vše své matce vyzradí, potáhnou obě zpět na Ukrajinu, protože jim české úřady neuvěří," popsala dříve objasnění případu agentuře Mediafax Alena Kolářová, šéfka pražské mravnostní policie.

Počet pohlavních styků, které otčím s nezletilou uskutečnil, byla podle policie více než stovka. Dívka policistům při vyšetřování uvedla, že se muži musela podvolit třeba i ve vysokých horečkách. Zlom v případu nastal ve chvíli, kdy si podivné změny nálad dítěte všimla nová spolubydlící v bytě Ukrajinky. "Dívka se s ženou spřátelila a postupem času se jí se svým traumatem svěřila. Samozřejmě že se o otřesných zážitcích své dcery okamžitě dozvěděla i její matka a ta informovala policii," poznamenala Kolářová.

Obžalovaný muž, povoláním kuchař v jistém kladenském hotelu, měl k případu svou verzi obhajoby. "Vykládám si tuto záležitost jen jako komplot proti mé osobě ze strany nevlastní dcery a její matky. Chtěly se mně jednou pro vždy zbavit," líčil u soudu Karel Brázda. Státní zástupkyně v návrhu trestní sazby uvedla, že důkazy pro tento zavrženíhodný čin jsou nezpochybnitelné, obžalovaný neprojevil žádnou lítost a proto požaduje přísné potrestání vzhledem k celoživotnímu traumatu nezletilé dívky. Brázda přijal rozsudek s nevolí a výrazem člověka, který má teď ze zřejmých důvodů trochu zkažený den.

Rozsudek zatím není pravomocný, neboť obžalovaný, kterému hrozil až 12letý trest, se na místě odvolal. Státní zástupkyně si naopak ponechala lhůtu na rozmyšlenou.