Proti říjnovému rozsudku Krajského soudu v Praze se kromě státního zástupce odvolala i hlavní postava gangu David Berdych. K odvolání se připojili i další členové jako Radek Trumpeš, Tomáš Půta a Maroš Šulej.

Když středočeský krajský soud rozhodoval v říjnu o trestu pro Berdycha, usnesl se, že mu neudělí souhrnný trest. Berdych byl totiž již dříve potrestán za jiné případy v jeho rozsáhlé kauze. Nejprve dostal sedmiletý trest, poté mu soud odečetl dobu, kterou již strávil ve vězení a uložil mu ještě devět let a devět měsíců. Radek Trupmpeš a Jan Zelený, dostali 14 a 13 let. Půtu a Šuleje potrestal soud 10 a 6 roky ve vězení.

Státní zastupitelství rozdělilo žalobu do sedmi bodů, ve kterých jsou ještě pod několika písmeny podrobně popsány jednotlivé loupeže, krádeže a fingované silniční kontroly v policejních uniformách či prohlídky bytů s falešnými policejními průkazy a únosy a vydírání podnikatelů. Na přepadeních s nimi spolupracovala i policie. Dohromady gang uskutečnil v roce 2000 a 2001 deset loupežných přepadení.

Spolupráce lupičů s policií se datuje až od roku 2000. Berdych a jeho společníci se měli dohodnout s majitelem sklenářství v Praze 6 Luďkem Žaludem, že jim bude za 30 procent z uloupených peněz zajišťovat přes své známé policisty beztrestnost. Loupežemi a prodejem ukořistěných věcí si obžalovaní přišli na několik desítek milionů korun.

Během úterního líčení senát podal zprávu o celém průběhu případu. Protože spisy jsou skutečně rozsáhlé, líčení je naplánováno i na středu, kdy by měli jednotliví obhájci přednést závěrečné řeči. Ve čtvrtek ráno chce soudce Jindřich Fastner vynést konečný pravomocný verdikt.

Rozsáhlý případ z 90. let ukončili detektivové až v roce 2004 při akci s krycím názvem Uniforma. Mezi mnoha zdraženými a obviněnými bylo i šest policistů. Ke konci vyšetřování bylo obviněno 50 lidí, v případech kolem Berdycha podal státní zástupce žalobu na 36 lidí. Soud ale líčení rozdělil do několika samostatných procesů.