Praha finančně podpoří 19 sportovních akcí, mezi které patří například Mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu a Czech BIGMAN 2009, které od města získá 600 tisíc korun. Jedná se o sportovní triatlonový podnik, při kterém se uskuteční Mistrovství Evropy a Světový pohár v dlouhém triatlonu, III. ročník závodu Czech BIGMAN, závod pro děti a zdravotně postižené Plavecko-běžecký pohár, závod v terénním triatlonu pro veřejnost a štafetový závod tříčlenných týmů v terénním triatlonu.

V rámci partnerství Praha podpoří částkou 600 tisíc korun i 17. ročník Czech Open 2009, jeden z největších a nejprestižnějších mezinárodních florbalových turnajů v Evropě a na světě. Turnaje se pravidelně účastní okolo 230 družstev z 20 zemí celého světa. Akce se odehraje celkem ve 12 sportovních halách, finále v Tesla Aréně.

Finanční podporu města ve výší 500 tisíc korun získá také Fitness Style s. r. o. na pořádání akce Miss & Mr. Fitness, světového šampionátu ve fitness žen, mužů a dětí, který se koná od roku 2000.

Hlavní město Praha přispěje částkou 300 tisíc korun pořadatelům Mistrovství Evropy juniorů v plavání. Mistrovství se zúčastní celkem 750 plavců z přibližně 40 zemí Evropy.

Další akce, které hlavní město Praha podpoří:

Prague Open 2009 - 6. ročník mezinárodní soutěže v tanečním sportu
Pražský mezinárodní streetballový pohár
Grand Prix of Prague
113. ročník MČR v silničním běhu a veřejný závod Běchovice - Praha
Mistrovství ČR v drezuře 2009
Pohár hl. m. Prahy 2009
Pražská padesátka
Večerní in-line bruslení Prahou
Národní kvalifikační turnaj na Homeless World Cup 2009
FIL Mistrovství světa v ženském lakrosu
Memoriál Dr. Václava Jíry 2009
Prague Roller Hockey Days 2009
Běh kancelářských krys
Miss Aerobik
Mistrovství Evropy v bowlingu