Hašek přicestoval z Prahy do Pardubic už v neděli večer, v pondělí ho pak čekalo první speciální cvičení s brankáři ve staronovém působišti. "Na letní trénink do Pardubic jsem přijel přesně po dvaceti letech," přiznal čtyřiačtyřicetiletý gólman. "Nikdo mi ale v kabině nevykal. Před tréninkem jsme si podali ruce, ale jak jsme začali trénovat, tak už na to každý zapomněl. Všichni jsme jedno mužstvo," usmál se.

Na cvičení brankářů, který nachystal Haškův kolega z dorostu Jaroslav Landsman, se pořádně zapotil. "Byli jsme spoluhráči. Známe se dobře. Takže to byla jeho příprava. Jen jsem do toho zapojil rukavice, trochu baseballu, abychom si zahráli," okomentoval svůj první den v ČEZ Areně. "Plánuji, že budu chytat s číslem devět, tady jsem s ním hrál vždycky. Devětatřicítka patří do NHL," přiznal Hašek.

Vítěz Stanley Cupu z roku 2002 chytal za Pardubice během výluky v NHL v sezoně 1994/95, celý ročník pak na východě Čech strávil naposledy na přelomu let 1988/89. "Všechno je úplně jiné. Ne, že bych za ty roky tady nebyl, ale od mého posledního zápasu za Pardubice se změnilo úplně všechno. Nejenom mužstvo, trenéři a vedení. I šatna. Jediné, co je velice podobné, je stadion. I když prošel rekonstrukcí, tak balkony a tribuny jsou v zásadě stejné. Takže když vyjedete na led, máte podobné pocity," dodal olympijský vítěz z Nagana, který během své šestnáctileté kariéry v NHL prošel celky Chicago Blackhawks, Buffalo Sabres, Detroit Red Wings a Ottawa Senators.