Nyní nezaměstnaná Jarmila Samohylová (26) podle spisu v letech 2003 až 2007 prodávala v mnoha případech drogu metamfetamin neboli pervitin za celkem zhruba 273 tisíc korun své kamarádce, které v roce 2003 ještě nebylo 15 let. "To je naprostá kravina, lež," řekla Samohylová. Uvedla, že drogu si dávaly s kamarádkou společně, někdy ji prý koupila ona, jindy kamarádka. Dodala, že drogu spolu užívaly až od kamarádčiných zhruba 16 let. Sama prý byla na pervitinu závislá v letech 2004 až 2008. Kamarádčino obvinění ovšem odmítla s tím, že se jí kamarádka snaží mstít za to, že se s ní Samohylová přestala stýkat.

Drogu prodávala podle obžaloby i dalším lidem, což při pondělním výslechu popřela. "Neměla jsem peníze na nájem, tak jsem známému nabídla, že mu prodám dávku za 500 korun, ale místo drogy jsem přinesla nastrouhaný paralen," řekla obžalovaná. Metamfetamin v mnoha případech poskytovali či za celkem desítky tisíc korun loni a předloni prodávali i její šestatřicetiletý přítel Filip Stejskal a devětatřicetiletý Vladimír Piškula. I oni svou vinu odmítli.

Hlavní líčení je naplánováno i na pátek, kdy lze očekávat rozsudek. Za nedovolenou výrobu a držení drog dvěma obžalovaným hrozí až deset, třetí obžalované až 12 let vězení.