Premiéru mělo představení v dramatizaci uměleckého šéfa divadla Doda Gombára 13. prosince loňského roku, režie se ujal Petr Štindl.

Inscenace sleduje jistou životní etapu tří stěžejních postav, nedávno ovdovělé mladé lékařky Ester, manželskou rutinou znaveného učitele autoškoly Karla a životem podvedeného Zdeňka. Tyto tři lidské osudy se v závěru překvapivě propojí v jeden příběh. Hlavní postavy a jejich blízcí jsou na každém kroku doprovázeni a sledováni zvláštní nadpozemskou čtveřicí – poněkud netradičními anděly Jofanielem, Hachamelem, Nith-Haiahem a Ilmuth.

Pro režiséra Petra Štindla byli Andělé všedního dne jeho již sedmou inscenací na zlínské scéně. S Městským divadlem Zlín spolupracuje od roku 2000. "U Viewegha není běžné, aby dával souhlas k dramatizaci a ke zfilmování svých knih. Je exkluzivní záležitost, že má zlínské divadlo tato práva," podotkl Štindl. V nové zlínské divadelní sezoně, která má podtitul Čas radostných procitnutí, bude režírovat dva kusy. V prosinci jej čeká premiéra bláznivé komedie podle oscarového filmu Mocná Afrodité od Woodyho Allena, v dubnu uvede třeskutou grotesku o výhře v loterii Ruské loto od Vasilije Sigareva.