Největšími hvězdami třetího ročníku soutěže jsou vedle Šebrleho také vicemistr světa z Ósaky Maurice Smith z Jamajky a Kazach Dmitrij Karpov, třetí z téhož šampionátu. Na Sletišti se tak spolu s Romanem Šebrlem sejdou všichni tři medailisté z Ósaky. Jediné, co závodníky trápí, je počasí. V pondělí na Sletišti poprchávalo, což se nikomu nelíbilo. "V takovém počasí se nedá pomýšlet na výborný výkon," řekl Šebrle. "Nic s tím nenaděláme," pokrčil rameny Smith. "Nebýt toho deště, je tu moc krásně. Nádherný stadion," dodala Dobryňská. Pokud bude pršet i v úterý, hrozí, že nepřijdou diváci. "To by mě dost mrzelo. Člověk nezávodí doma každý den," řekl Šebrle.

Kromě Šebrleho, Smithe a Karpova se v desetiboji představí také Larbi Bouraada z Alžírska, který má na svém kontě také výkon přes 8000 bodů a Josef Karas, jemuž k této hranici chybí 78 bodů. Na startu má být celkem dvacet desetibojařů. Největší soupeřkou Dobrynské by měla být její krajanka Irina Ilkevičová, Julia Tarasovová z Uzbekistánu, Novozélanďanka Sarah Cowleyová a české sedmibojařky Kateřina Cachová a Nikol Ogrodníková. Na start sedmiboje se postaví třinácti závodnic. Soutěžit budou také junioři, se sedmičkou českých desetibojařů změří síly Islanďan Einar Larusson.

Soutěže začnou v úterý v 11.10 stovkou juniorů, v 11.30 odstartují ženy k běhu na 100 metrů překážek a v pravé poledne začnou stovkou muži, poslední disciplínou dne bude čtvrtka desetibojařů, která odstartuje v 19 hodin.