Zlínský obránce v pondělí absolvoval v Praze zdravotní a fyzické testy a od zlínského klubu dostal povolení k tomu, aby trénoval se Slavií. K samotnému přestupu hráče ale ještě nedošlo, neboť hráčův agent Pavel Zíka ještě nedospěl se Slavií Praha k dohodě o podmínkách kontraktu pro hráče.

"Ondra od nás dostal svolení k trénování se Slavií Praha, nicméně pokud nedojde do středy k dohodě Slavie s hráčským agentem, budeme pravděpodobně nuceni požádat, aby se vrátil zpět do Zlína a zapojil se přípravy s naším mužstvem," uvedl předseda představenstva FC Tescoma Zlín Ladislav Valášek.

Ten zároveň potvrdil, že zlínský klub hodlá vyjít vstříc své dlouholeté brankářské opoře Vítu Baránkovi, jenž by si rád pro nadcházející sezonu sehnal angažmá blíž svému domovu. S konkrétní nabídkou se již ozval Baník Ostrava, ovšem ten původně předpokládal, že zkušený gólman odejde ze Zlína zadarmo. "Včerejší jednání s Baníkem Ostrava nicméně ukazuje, že se oba kluby ve věci hostování Víti Baránka mohou již brzy dohodnout," doplnil Ladislav Valášek.