Cyklistika bude v první fázi přípravy patřit do tréninku prakticky každý den. "Dopoledne budeme trénovat na hřišti, odpoledne na kolech," potvrdil trenér Martin Hřídel. Jeho svěřenci budou využívat travnatou plochu v nedalekých Kamenných Žehrovicích, kde zvládli také první lehčí trénink. "Byl jako pokaždé na úvod přípravy krátký, hlavně jsme si zahráli a dostali se po třech týdnech zase do pohybu. Zítra už to bude ostřejší," dodal Hřídel.

Mužstvo zatím nedoznalo mnoha změn. Opustila ho trojice Drsek, Šisler a Bartek, všichni ostatní hráči z jarního kádru se vrátili po dovolené v pořádku. Netrénoval pouze obránce Jan Procházka, který stále ještě doléčuje v závěru minulé sezóny zraněnou achilovku.

Trenérům se hlásili i mladíci z B týmu Martin Samek a Jaroslav Chalupa, po půl roce se vrátil do tréninku porvat se o ligovou šanci Lukáš Dvořák z Vlašimi. Ten už poznal kladenskou kabinu v zimním období, kdy ho ale v přípravě brzdilo zranění třísel, které mu nakonec znemožnilo poprat se o místo v jarní kladenské sestavě. Teď má tedy druhou šanci. "O dalších hráčích jednáme, určitě ještě někdo přijde," doplnil druhý kladenský trenér Stanislav Hejkal.

Řeč přišla samozřejmě i na rozlosování nového ligového ročníku. "Vypadá to podobně jako loni, i když bych řekl, že začátek je o něco příznivější. Nijak extra na tom ale zase nezáleží, stejně musíme hrát se všemi," nedělal si z ligového programu těžkou hlavu Martin Hřídel.