Kalouda upozornil na svůj talent v létě 2007, když podával výborné výkony na MS hráčů do dvaceti let v Kanadě, kde nakonec s českou reprezentací vybojoval stříbrné medaile. Po přestupu do CSKA Moskva v lednu roku 2008 se však jeho kariéra zadrhla.

V ruském týmu nedostal i vinou zdravotních problémů mnoho šancí. Teď přichází na roční hostování do Sparty a má obrovskou chuť pomoci letenskému klubu k co nejlepším výsledkům. "Klub jako Sparta nemůže mít nízké cíle. Nejde si říci, že se stačí probojovat na pohárové příčky. Tým musí bojovat o titul a vyválčit co nejlepší výsledky v evropských pohárech. Já osobně chci samozřejmě dobře zvládnout přípravu, vydržet zdravý a nastupovat pravidelně v základní sestavě," uvedl Kalouda.

Dvaadvacetiletý fotbalista se v CSKA Moskva neprosadil a chtěl odejít. "Je hodně těžké dostat se do fungujícího týmu, který je navíc nabitý reprezentanty řady zemí. Když už jsem dostal šanci, bohužel přišlo zranění. Lékaři tvrdili, že budu absentovat měsíc, maximálně pět týdnů. Léčení se ale protáhlo na půl roku. Ve hře bylo především hostování v některém z ruských týmů. Potom se ale ozvala Sparta a už nebylo nad čím váhat. Cítil jsem zájem, nabídka byla seriózní, už zbývala jen dohoda obou klubů. Jsem moc rád, že se všechno povedlo," prozradil.

Talentovaný fotbalista v letní přípravě vyzkouší různé posty. "S trenérem Chovancem jsme se dohodli, že v průběhu přípravy vyzkoušíme různé varianty. Mám výhodu v tom, že jsem v minulosti v záložní řadě nastupoval prakticky na všech místech," dodal Kalouda.