Olomouc navíc po loňské sezoně nemá na rozehrání příliš času, 16. července už ji čeká první důležitý zápas sezony. Doma přivítá ve 2. předkole nově vznikající Evropské ligy buď velšský tým TNS, nebo islandský Fram Reykjavík. „Času nemáme moc. Takže musíme začít naplno hned od začátku,“ přiznal trenér Zdeněk Psotka. Polovinu kádru čekaly v pondělí testy na fakultě tělesné kultury, druhou pak dvoufázový trénink. „Dopoledne jsme byli na hřišti a odpoledne vyrazili do terénu,“ potvrdil Psotka.

„Já už se na přípravu docela těším,“ překvapil útočník Michal Ordoš, který byl nejlepším střelcem týmu. „Tři týdny sice není nijak dlouhá doba, ale pro nás sportovce je to dost,“ vysvětlil. „Mně by ale o něco delší volno nevadilo,“ hlásil záložník Tomáš Janotka. „V létě je ale ta příprava krátká, tak to snad rychle uběhne. V zimě je to horší,“ poukázal krajní záložník.

Kádr Sigmy dozná jistě značných změn. Z hostování se vracejí Pavel Šultes, Tomáš Kazár, Lukáš Bajer a Michal Vepřek. Z dorostu Psotka povolal do prvního týmu Milana Machalického a Ondřeje Murina. Začít přípravu v Olomouci by měl také brankář Tomáš Černý, který loni chytal ve skotském Hamiltonu.

Z loňského kádru už odešli makedonský útočník Toleski, černohorský obránce Šuškavčevič a opce nebyla uplatněna na Davida Kobylíka. Končí také brankář Tomáš Lovásik, který ale u týmu zůstává jako trenér brankářů. Nevyjasněná je zatím situace okolo dvojice Melinho – Hudec, která se od středy bude připravovat v německé Koblenzi a přijde tak o první dva zápasy s Petržalkou a Dubnicí, které se hrají ve Slatinicích.

„Po těchto dvou utkáních už bych chtěl mít jasno, a to včetně situace těchto dvou,“ přeje si Psotka. „O tom, jestli zůstane Michal Hubník, by se mělo nejspíš rozhodnout ještě dřív,“ prozradil Psotka, jaká je situace třetího fotbalisty, který od klubu dostal svolení k přestupu do zahraničí. „Každopádně poslední termín je před odjezdem na herní soustředění do Rakouska,“ uvedl olomoucký kouč.

Přípravná utkání Sigmy Olomouc:
27. 6., 10.30: SIGMA OLOMOUC – Artmedia Petržalka
27. 6., 17.00: SIGMA OLOMOUC – MFK Dubnica (obojí hřiště Slatinice)
30. 6., 16.30: SIGMA OLOMOUC – MFK Ružomberok (hřiště Mohelnice).
4. 7., 10.30: SIGMA OLOMOUC – MFK Karviná (hřiště Slatinice)
5. 7., 18.00: SIGMA OLOMOUC – FK Moskva (Rakousko)
7. 7., 17.30: SIGMA OLOMOUC – Kapfenberg (Rakousko)
11. 7., 17.00: SIGMA OLOMOUC – Zalaegerszegi TE (Rakousko)
18. 7., 17.00: SIGMA OLOMOUC – Třinec (Andrův stadion)