Gambrinus liga začíná letos již 26. července a tomu museli představitelé Dynama přizpůsobit letní přípravu. "Budeme se připravovat v domácích podmínkách a pak se vydáme na soustředění do Rakouska. Nedají se za tak krátkou dobu čekat žádné zázraky, spíš to bude asi jen takové udržovací. Hráče budeme připravovat spíše psychologicky a technicko-takticky," dodal.

Zatímco v loňské sezoně došlo v kádru Dynama k velkému zemětřesení, letošní léto bude o poznání klidnější a Jihočeši se zaměří především na lehké doplnění kádru. "Před loňskou sezonou bylo cílem klubu stabilizovat kádr a to se podařilo. Sestavilo se mužstvo, které má svou sílu a kterému věříme. Teď jsme ten kádr doplnili o naše odchovance, jak jsme přislíbili. Vrátili se kluci z hostování v Čáslavi a měli jsme zájem o Romana Pivoňku, který se ale do přípravy zatím nezapojil," poznamenal Tobiáš, jenž následně také vysvětlil, proč se vytáhlý stoper s týmem na pondělním srazu nesešel: "Na konci června mu končí smlouva, nabídl jsem mu, že ho nyní do konce měsíce otestuji. On se ale rozhodl, že toto nepodstoupí a to je jeho rozhodnutí."

Na pondělním srazu se kouči Tobiášovi představilo celkem čtyřiadvacet fotbalistů. Vedle osvědčených tváří se na srazu objevilo hned několik mladíků - útočníci Adam Klavík s Mariánem Timmem, obránce Tomáš Mrva a také dva mládežničtí reprezentanti Milan Nitrianský a Rastislav Bakala.

"Nikdo zcela nový zatím nepřišel a určitě by bylo dobré, kdyby alespoň dva hráči náš kádr posílili. My ale nejsme nyní pod žádným tlakem, jako tomu bylo třeba loni, kdy Dynamo budovalo nový tým. Dneska je mužstvo pohromadě a těch čtrnáct ověřených hráčů je k dispozici a navíc jsou tu mladíci, kteří také musí dostat svůj prostor," dodal kouč Dynama. Pět týdnů před startem ligy nechce ale trenér Tobiáš zbytečně testovat neznámé hráče: "Určitě ale chceme kádr zkvalitnit, a kdyby přišli dva nebo tři hráči, bylo by to dobré. Musí to však být hráči, kteří nám okamžitě pomohou."

Do letní přípravy se s týmem nezapojí trojice Hílek, Laurinc a Svátek. Především nepřítomnost třetího jmenovaného je překvapením. "Svátkovi jsem oznámil, že s ním nepočítám. Myslím, že je to logické, protože nesplnil očekávání. Za poslední rok a především na podzim dostal hodně prostoru, jenže jeho hra nevypadala tak, jak jsem od něj požadoval. Už se před něj dostávali naši mladí hráči a v tuhle chvíli by tu neplnil roli, kterou by tu plnit měl. Proto jsme se rozhodli, že ho uvolníme a nyní si hledá angažmá," dodal Tobiáš, kterého na začátku přípravy těší, že má zdravotně plně k dispozici všechny hráče kádru. "Všichni, kteří měli na konci sezony zdravotní problémy, jsou nyní stoprocentně připraveni. Přípravu zahajují Hunal, Klavík i Stráský," dodal kouč Jihočechů.