Bestu vynucený odchod příliš nezaskočil. Po nečekaném rozvázání smlouvy českého mistra s kapitánem Erichem Brabcem v minulém týdnu tušil, že i jeho nemine konec. "Měl jsem takový vnitřní pocit, že i já skončím. Nakonec mi zavolal asistent Vrabec, telefon si vzal trenér Jarolím a oznámil mi, že nepojedu na soustředění. Jde o jeho rozhodnutí a já to respektuji," pravil Besta.

Šestadvacetiletý útočník ale kvůli tomuto kroku necítí hořkost vůči Jarolímovi a celé Slavii. Po svém příchodu odehrál osm ligových utkání, v nichž ani jednou neskóroval. Přesto se po sezoně mohl radovat ze zisku mistrovského titulu. "Šanci jsem ve Slavii dostal, ale nevyšlo mi to. I když jsem si myslel, že minimálně ještě půl roku budu mít na to, abych ukázal, co ve mně je. Ale na nikoho se nezlobím, i když zklamání je velké," přiznal fotbalista.

Provázela jej pověst útočníka, který neuhne v žádném souboji. V dresu Slavie ale ze svého stylu ubral, aby se vyhnul zbytečným disciplinárním prohřeškům. A to byl podle něj jeden z důvodů, proč se v nejlepším tuzemském klubu neprosadil. "Asi jsem byl příliš hodný. Cíleně jsem se na hřišti umírnil a to mi škodilo. Kdybych hrál stejně jako v Brně, tak by ty góly přišly," mínil Besta.

Nyní mu nezbude nic jiného, než si sehnat novou práci. Zatím ale žádné jednání ohledně změny dresu neabsolvoval. Nejprve si totiž musí v úterý s vedením Slavie vyjasnit záležitosti týkající se jeho odchodu. "Zatím je všechno příliš čerstvé, takže budoucnost teprve začnu řešit. Ani nevím, jestli bych chtěl zůstat v české lize nebo jít do zahraničí. Ale nemyslím si, že si budu moc příliš vybírat. Chci však mít co nejdříve jasno, abych někam nešel třeba až na konci přípravy," poznamenal Besta.