"Jsem relativně odpočatý a cítím se dobře. Vlastně se cítím naprosto v pořádku. Trápí mě sice nějaké ty dětské nemoci jako odražená pata a viróza, ale to bude dobré," řekl světový rekordman Roman Šebrle, přičemž kulantně zamlčel fakt, že jeho strava v současné době právě kvůli střevní viróze sestává téměř výhradně ze suchých rohlíků. "Grilovačka tentokrát nebude," připomněl tradiční předzávodní posezení s opékáním masa, k němuž obvykle zve soupeře na zahradu svého domu. "Tentokrát by mě maso dorazilo," poznamenal.

Šebrle soudí, že je schopen lepšího výkonu, než poslední květnový víkend v rakouském Götzisu, kde absolvoval svůj první letošní desetiboj za 8348 bodů. "Budu se snažit, ale hodně záleží na počasí. Na výborný výkon je zapotřebí teplo kolem pětadvaceti stupňů. Pokud bude čtrnáct, tak v tom se fakt moc dobře nezávodí. A jakmile proprší první den, je všechno pryč," řekl Šebrle, odhodlaný bojovat o vítězství. "Doufám, že nebude pršet, snad bude foukat do zad a přijdou diváci," přál si Šebrle.

Na souboj s obhájcem loňského prvenství, jamajským desetibojařem Mauricem Smithem se těší, touha po odplatě ho ale nebere. "Chci se s klukama poprat o vítězství, je mi jedno, zda porazím Maurice, Dmitrije Karpova nebo někoho jiného. Jednou za čas závodíme doma, chci se ukázat. Domácí prostředí mě hecuje k lepším výkonům," řekl Šebrle.

"Já jsem také ve skvělé formě," odpověděl Smith. "Tohle počasí je sice trochu problém, ale s tím nic neuděláme. Beru to tedy alespoň jako přípravu na mistrovství světa v Berlíně," naznačil Smith, že ani v srpnu v německé metropoli by nemuselo být zrovna horko.

Jediný z hvězdných závodníků, který ještě nedorazil do Kladna, je Kazach Dmitrij Karpov. "Je tady už ale jeho otec," řekl ředitel mítinku Zdeněk Lubenský. "Dmitrij dorazí později odpoledne. Má prý dobrou formu a na závod se těší," dodal Lubenský.

Na závod se těší také olympijská vítězka Natalija Dobrynská z Ukrajiny. "Formu mám a věřím, že předvedu lepší výkon než v Götzisu, druhý sedmiboj v sezoně je vždycky snazší než ten první. Tady se mi navíc líbí. Kdyby nepršelo, byl byl opravdu nádherný stadion," ocenila kladenské Sletiště.