Státní zástupce se svým odvoláním zaměřuje pouze do zprošťující části týkající se Máši. Domáhá se zrušení rozsudku a vrácení věci krajskému soudu. Namítá, že proti Mášovi je shromážděno dostatek důkazů, které ho usvědčují z udávání padělků, přinejmenším však z trestného pořízení si falešných bankovek.

Obžalovaný mladistvý se svým odvoláním zaměřeným pouze do výroku o trestu domáhá zrušení trestního opatření. Navrhuje, aby soud podmíněně upustil od uložení trestního opatření. Vytýká soudu, že nedostatečně zhodnotil osobu mladistvého, jeho mentální nezralost, doznání, omluvu, upřímnou lítost a dosud bezproblémový život. Poukazuje na to, že by chtěl studovat na vysoké škole, kde je podmínkou bezúhonnost.

Podle závěrů soudu prvního stupně se měl obžalovaný mladistvý dopustit provinění tím, že od ledna do února 2007 v Brně vytiskl na multifunkční tiskárně nejméně 25 pětisetkorunových a tisícikorunových bankovek. Ty vystřihl, slepil, doplnil o stříbrný proužek a vodoznak. Nejméně devět pětisetkorunových padělků a jeden tisícikorunový pak předal nezletilému chlapci a dalších 13 padělaných pětistovek a jednu tisícovku předal již pravomocně odsouzenému spoluobžalovanému mladistvému, který si o tyto padělky sám řekl.

Naproti tomu krajský soud Mášu zprostil obžaloby z toho, že měl sám přijít za spoluobžalovaným mladistvým, chtít po něm padělané bankovky a pokoušet se je udávat na různých místech Brna.