Motiv osmatřicetiletého muže zneužívat nevlastní dceru vznikl podle obžaloby kvůli vleklým gynekologickým problémům své ukrajinské manželky. Tehdy teprve jedenáctiletá dívenka tak musela být otčímu od roku 2005 do podzimu loňského roku pod různými výhrůžkami po vůli. "Dítě strašil představou, že když vše své matce vyzradí, potáhnou obě zpět na Ukrajinu, protože jim české úřady neuvěří," popisovala Alena Kolářová, šéfka pražské mravnostní policie.

Počet pohlavních styků, které otčím s nezletilou uskutečnil, byla podle policie více než stovka. Dívka policistům při vyšetřování uvedla, že se muži musela podvolit třeba i ve vysokých horečkách. Zlom v případu nastal ve chvíli, kdy si podivné změny nálad dítěte všimla nová spolubydlící v bytě Ukrajinky. Ta svého manžela z bytu vykázala kvůli častým prohrám v automatech a následnému nedostatku peněz na společné soužití. Spolubydlící tak tvrdě pracující Ukrajince měla přispívat aspoň na nemalý nájem.

"Dívka se s ženou spřátelila a postupem času se jí se svým traumatem svěřila. Samozřejmě že se o otřesných zážitcích své dcery okamžitě dozvěděla i její matka a ta informovala policii," líčila Kolářová další průběh událostí. Osmatřicetiletý otčím však hrozící nebezpečí střetu se zákonem nebral nijak vážně. Naopak, znovu se vloudil do bytu s tím, že má povoleno od své ženy odnést si z něj osobní věci. I v tomto případě se podle policie opět pokusil o pohlavní styk s nezletilou.

"To už ale dívce vyhrožoval, že na oplátku sám oznámí ve škole, k čemu mezi nimi docházelo a před spolužáky ji tak zcela znemožní," doplnila Alena Kolářová. Podle šéfky mravnostní policie tak muž učinil formou SMS zprávy nebo e-maily, které nyní žalobě slouží jako důkaz.

Osmatřicetiletému muži z Prahy za trestný čin pohlavního zneužívání nezletilých osob hrozí až 12 let za mřížemi.