Družka je podle sousedů mentálně zaostalá. "Nechtěla si asi připustit, že muž je po smrti, nález těla oznámili policii až lidé, kteří u nich byli na návštěvě," řekl Mediafaxu kriminalista z výjezdové skupiny. Nebožtík podle něj ležel v bytě asi čtyři dny. Kvůli podezření z násilné smrti byli přivoláni specialisté z pražské mordparty a soudní lékařka. "Paní doktorka ale vyloučila cizí zavinění smrti," uvedl kriminalista s tím, že vše ještě musí potvrdit nařízená pitva.

Mrtvý byl spolu se svým bratrem spolumajitelem činžovního domu, kde měli každý svůj byt a zbylé pronajímali. "Ta baba mě k bráchovi vůbec nechtěla pouštět," řekl bratr zemřelého. "Naposledy jsem za ním chtěl jít před čtyřmi dny, ale ona mě nepustila dovnitř, že prý bratr leží a nechce mě vidět, byla na hlavu a věčně opilá," dodal. Přiznal, že také není střízlivý a kladný vztah k alkoholu prý měl i jeho sourozenec.

"Je to dům podivných lidí, hodně pijou a léčili se na psychiatrii v Bohnicích," uvedla sousedka z ulice. "Vždycky, když jsme s nimi potřebovali něco projednat, šla s námi zdravotní sestra z Bohnic, která tady také bydlí. Ta jediná u nich měla autoritu," doplnila.