V elitní skupině A vyhrála Anglie poprvé na turnaji, když rozstřílela Japonsko 20:3. V repríze finále posledního mistrovství světa vyhrály Spojené státy americké nad Austrálií 10:9, i když ještě v poločase prohrávaly 4:9. Po přestávce ale zcela dominovaly a ve strhujícím utkání celý vývoj otočily.

Ve skupině B se v přímém souboji o prvenství vyhrál Wales nad Skotskem ve velmi pohledném utkání 10:6, při tom ještě v sedmnácté minutě byl stav nerozhodný 3:3, pak ale Wales svého souseda přehrál.

Češky nastoupily v posledním duelu ve skupině proti Novému Zélandu a svého soupeře prakticky nepustily do hry. I když se český tým rozjížděl pomalu, tak už po prvním dějství vedl 6:1 a nakonec v hustém dešti nasázel do branky Nového Zélandu patnáct branek, přičemž jen třikrát inkasoval.

“Začátek byl z naší strany nerozhodný. Trochu nás zaskočil jejich způsob útoku a musely jsme hrát obranu na těsno, na což nejsme moc zvyklé a chvíli nám trvalo, než jsme se přizpůsobily. Daly jsme ale rychle tři góly a pak už jsme hrály staženou obranu a přešly jsme na svojí hru. Získaly jsme také určitou psychickou pohodu, protože jsme daly docela dost gólů,” hodnotila utkání kapitánka českého týmu Veronika Brychcínová.

V úterý bude chtít český výběr porazit Irsko, aby se dostal do čtvrtfinále. “Obrana Irska bude víc agresivní a nebudeme moci si přihrávat tak snadno v útoku, jako dnes. Je ale dobré, že jsme si mohly vyzkoušet, co jsme trénovaly. To nám dosud ne vždy vycházelo. Proti Irkám to nebude jednoduché, bude to určitě tvrdý zápas,” dodala Brychcínová.

V pondělních duelech tzv. Mini league nejdříve přehrálo Dánsko jasně Jižní Koreu 15:2 a v podobném utkání si poradilo Nizozemsko s Rakouskem v poměru 17:2.

Důležité střetnutí pro další vývoj šampionátu se hrálo mezi Irskem a týmem Haudenosaunee. Vítěz se stal nejlepším celkem ze šesti nováčků MS a může se tak v úterním Play in zápase utkat pravděpodobně s Českou republikou o postup do čtvrtfinále. Duel byl ze začátku vyrovnaný a po prvním poločase vedlo Irsko jen 3:1. Po přestávce ale předvedlo rychlejší a důraznější hru a zaslouženě zvítězilo nad celkem Haudenosaunee 12:6.

Výsledky odehraných zápasů, pondělí 22. června:
Skupina A:
Anglie - Japonsko 20:3 (16:0)
Austrálie – USA 9:10 (9:4)

Skupina B:
Wales – Skotko 10:6 (6:3)
ČESKÁ REPUBLIKA – Nový Zéland 15:3 (6:1)

4. Jižní Korea 3 0 3 3:57 0

Vysvětlivky k tabulkám: počet odehraných zápasů, počet výher, počet proher, skóre, počet bodů