Svazový program Stadiony 2012 striktně požadoval, aby všechny kluby I. ligy měly nejpozději k 30. červnu 2009 vyhřívané trávníky. Výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) na svém posledním zasedání doporučil, aby se skončilo s výjimkami - vyhřívaným trávníkem nedisponují Baník Ostrava, FK Bohemians Praha, Bohemians 1905 a SK Kladno - ale pokud o nich shromáždění rozhodne, tak pod sankcí ve výši 500 000 Kč. Někteří členové výkonného výboru dokonce navrhovali vyšší sankci až dva miliony korun.

"Ligové shromáždění nakonec hlasováním rozhodlo, že výjimky budou uděleny. Kluby se však dohodly, že 15. a 16. kolo a první čtyři jarní kola se na vyhřívaných trávnících odehrát musejí. Od sankcí se upustilo vzhledem k tomu, že i tak to bude dost finančně náročné. Rozpočty klubů v současné složité době jsou dost zatíženy," řekl k tomu ředitel oddělení profesionálního fotbalu ČMFS Ivo Lubas.

Ke změně došlo i v otázce televizních přenosů. Od podzimu bude jeden televizní zápas vždy v sobotu od 18.00 hodin na ČT 4 a druhý vždy v pondělí od 17.30 hodin.

Ligové shromáždění se při veřejné části svého jednání vyhnulo obvyklým úporným sporům jak v případě výjimek týkajících se vyhřívaných trávníků, tak v otázkách samostatnosti ligy nebo kolizní situace dvou klubů s názvem Bohemians. Méně klidná však byla situace v zákulisí, kde se některé záležitosti vyřizovaly různými dohodami.