Dvanáct fotbalistů v pondělí dopoledne absolvovalo fyzické testy na Fakultě tělesné kultury v Olomouci, devět zbývajících členů kádru absolvovalo pod dohledem kouče Josefa Mazury první tréninkovou jednotku. V úterý si obě skupiny role vymění. Poprvé se kádr sejde dohromady ve středu, kdy vedení klubu chce odtajnit jména posil. "Chybí nám konstruktivní záložník a chtěli bychom taky útočníky," naznačil Mazura, jakým směrem se ubírá snažení činovníků Slovácka.

Jednou z nových tváří v týmu by se měl stát forvard Petr Švancara, s nímž po sestupu přestal počítat Žižkov. Mazura by si vedle něj dokázal představit důrazného Aleše Bestu, který se stal nepotřebným v mistrovské Slavii. "Dva roky jsem ho vedl v Brně a neměl jsem s ním problém. Kdyby měl Besta formu jako na začátku minulé sezony, byl by pro nás velmi platný. Ale jeho případný příchod nebudu dál komentovat, je to záležitost vedení," pravil trenér Slovácka.

Postupem do finále Poháru ČMFS sice Slovácko dokázalo, že se může měřit s ligovými celky, přesto dojde v kádru k velkému pohybu. Z hostování v Nitře se vrátil záložník, pro Slovácko bude posilou uzdravený Michal Gonda, který si na podzim vážně poranil koleno a musel na operaci křížových vazů. S týmem v pondělí začal přípravu také Brazilec Cleber, který ve Slovácku hostoval z Artmedie Bratislava. Klub z Uherského Hradiště může na něj uplatnit opci, ale nyní zvažuje, zda za něj zaplatí téměř pětimilionové odstupné. Velký zájem o Brazilce má i ostravský Baník.

Na odchodu ze Slovácka jsou obránce Ondřej Lysoněk, záložníci Ondřej Čtvrtníček, Radek Görner a Petr Stýskala, nepotřebným se stal po zimním příchodu také zkušený útočník Radim Holub. Do Bohemians 1905 přestoupil brankář Václav Marek. Z hostování se do Olomouce vrátili Dejan Jurkič s Tomášem Kazárem a jablonecký Lukáš Fujerik.

Fotbalisté Slovácka absolvují během přípravného období soustředění ve Velkých Losinách a ve Starém Městě. Před startem ligy odehraje Mazurův celek sedm duelů. "Ještě dolaďujeme poslední detaily, protože jsme dělali přípravu s výhledem na druhou ligu a sháníme kvalitní soupeře," uvedl Mazura. První přípravný zápas čeká Slovácko v sobotu 27. června proti Trenčínu, v závěrečném duelu před úvodním kolem Gambrinus ligy nastoupí 18. července s Karvinou.