"Petrouš, který je momentálně volným hráčem, by měl dorazit už dnes," informoval Beránek. Slávistický odchovanec naposledy působil v rakouské Admiře Mödling. Kromě Petrouše brněnský kouč vyzkouší brazilského útočníka Dalma, už v nedělním přátelském utkání nasadil na levou stranu obrany bosenského zadáka Matjaže Pejiče. "Budeme ho dále zkoušet a záleží na něm, jestli nás přesvědčí natolik, abychom si ho nechali. V tomto týdnu by se měl k testovaným hráčům přidat ještě pravý záložník z Balkánu," prozradil Beránek.

Na úvodním setkání se trenérovi hlásil téměř celý kádr, který na jaře v Gambrinus lize herně i výsledkově propadl. Chyběli pouze zadáci Kuncl, Švejnoha a Živný, kterým vypršely smlouvy a odešli. Kuncl se upsal Spartě, Švejnoha zamířil do Innsbrucku a také Živný přestoupil do Rakouska, jeho novým působištěm bude Klagenfurt.

Na stadion dorazil v pondělí kapitán Trousil, který promarodil většinu jarní části sezony kvůli zraněné zánártní kůstce. Momentálně ale není jasné, kdy začne trénovat naplno. Do přípravy se nezapojili ani dlouhodobí marodi Baláž, Pospěch a Večeřa. Zatím jedinou jistou posilou Brna je záložník Léo z Brazílie, který se už na Moravě adaptoval.

S ligovým A-týmem se začali připravovat mladíci Pernica, Michna, Košulič a Farmačka z dorostu. Staronovými jmény v kádru jsou útočník Vrána a brankář Doležal, kteří se vrátili z hostování v HFK Olomouc.

Fotbalisté Brna se budou na start první ligy připravovat v tuzemských podmínkách. Během pětitýdenního tréninkového cyklu absolvují soustředění v Písku a ve Velkých Karlovicích a odehrají 12 utkání.