Hráči se ihned po srazu na teplických Stínadlech přesunuli na soustředění do Modré na Děčínsku, odkud budou postupně jezdit na kondiční testy na Univerzitu J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Trenér Jiří Plíšek dá na začátku přípravy šanci některým mladíkům z divizní juniorky a také vyzkouší nové tváře, které by mohly Severočechy posílit.

Z B-týmu dostanou šanci předvést svůj talent záložníci Breite a Jindráček, obránce Jablonský a bosenský útočník Melunovič. "Především Jablonský by ještě mohl zůstat v juniorce, ale za své jarní výkony dostane šanci s A-týmem. Breite, Jindráček a Melunovič mají talent, který budou dále rozvíjet," sdělil agentuře Mediafax Heidenreich.

S týmem se budou připravovat také dva testovaní hráči. Mladý obránce Tomáš Fryšták ze Slovácka a útočník Ibrahima Iyane Thiam. "Jde o senegalského fotbalistu, který má belgický pas a přichází na zkoušku z irského klubu Drogheda United. Bude tu týden nebo čtrnáct dní, záleží na tom, jak se bude líbit trenérům. Má určité zkušenosti ze západních lig," dodal Heidenreich.

Ibrahima Iyane Thiam, který před několika týdny neuspěl na testech v Baníku Ostrava, je sedmadvacetiletý vysoký útočník, který byl v roce 1996 vyhlášen nejlepším mladým fotbalistou v Senegalu. Během své kariéry už oblékal dresy belgických klubů AFC Tubize a Geel, norského Stromgosetu, bulharského FC Dobrudja a působil také ve francouzských celcích Paris Saint-Germain a RC Lens. Do letní přípravy Teplic se zapojil rovněž Osama Elsamni. Japonský rychlonohý útočník měl na jaře problémy s kolenem.

První prověrkou pro "žlutomodré" bude přátelský dvojzápas s druholigovým Sokolovem, který se uskuteční v Modré. První utkání začíná v sobotu 27. června v 10.30. Následovat bude příprava v domácích podmínkách a také dva přátelské zápasy. Nejprve 1. července od 17 hodin s Bohemians 1905 v Křešicích a poté 4. července od 11 hodin s Kladnem v Litoměřicích.

Druhým soustředěním bude červencový pobyt v Německu. Tam mužstvo odjíždí 6. července a bude zde pobývat v hotelu Lindner nedaleko Westerburgu, kde byla ubytována také reprezentace České republiky při mistrovství světa v roce 2006. Během soustředění odehrají Plíškovi svěřenci dva přátelské zápasy. První 8. července s německým týmem Kickers Offenbach, který hraje po sestupu v sezoně 2007/08 třetí nejvyšší soutěž, a druhý 10. července s Eintrachtem Frankfurt, kde působí teplický odchovanec Martin Fenin. Den po druhém zápase se výprava vrátí domů.

Posledním duelem Severočechů před začátkem Gambrinus ligy bude zápas s Varnsdorfem. O jeho dějišti se ještě rozhodne podle toho, jestli první kolo nového ročníku budou hrát "žlutomodří" doma, nebo venku.