Podle státní zástupkyně již v roce 2001 zaútočil na tehdy devítiletou dceru své známé v bytě v Kodaňské ulici v Praze 10. "Poškozenou nejprve osahával, poté jí vysvlékl kalhotky a položil ji na zem. Když ji zaváděl svůj penis do pochvy, dívka křičela a prosila, ať toho nechá," popisovala státní zástupkyně Marcela Kořenová údajné Špivákovo počínání.

Na stejnou dívku se podle obžaloby Špivák vrhl ještě o tři roky později. Podle vyšetřování ji počal osahávat, ale školačka se mu vysmekla a utekla ven. Schovala se před obžalovaným v křoví.

V loňském roce podle státní zástupkyně znásilnil obžalovaný mladší sestru první poškozené dívky. "V ubytovně v Horních Počernicích se s patnáctiletou dívkou uzamkl a proti její vůli ji zavedl penis do pochvy," uvedla v obžalobě státní zástupkyně. O několik dnů později si údajně Špivák vynutil na dívce další pohlavní styk. Tehdy ji totiž vyhrožoval, že když mu nebude po vůli, poví matce, co se nedávno odehrálo.

Sám obžalovaný svou vinu s úsměvem na rtech popíral. "Celé je to vymyšlené. Nevím, co bych k tomu řekl," řekl muž, kterého přivedla do jednací síně eskorta z pankrácké vazební vězenice. Podle něj si na něj vymyslela trestní oznámení matka obou dívek. "Chtěla po mě čtyři stovky, tak asi proto," dodal muž.

Kromě znásilnění Špivákovi hrozí až dvanáctiletý trest vězení i za pohlavní zneužívání a vydírání. Soudce Kamil Kydalka naplánoval hlavní líčení až do čtvrtka, kdy by měl padnout rozsudek.