Tenkl, které mu je teprve 21 let, loni na začátku srpna jel do Prahy pro svou přítelkyni a přecházející mladou ženu údajně přehlédl. "Byl jsem oslněn světly vozů v protisměru," hájil se velmi tiše Tenkl v pondělí. Podle všeho však ani nepřibrzdil a pokračoval dál v jízdě, která, jak vyplynulo z výpovědi vyšetřujícího policisty, musela být nad rychlostním limitem povoleným v obci. "Neformálně jsme si zkusili projet celou udanou trasu tak, abychom se vešli do časového plánu, a tím jsme to zjistili," vysvětlil ve svědecké výpovědi policista.

Tehdy osmadvacetiletá žena zůstala s vážnými zraněními ležet na vozovce a jen rychlá pomoc zdravotníků jí zachránila život. I tak jí však lékaři museli amputovat levou nohu, a v léčení s ostatními poraněními a otřesem mozku, zůstala tři měsíce. Z obžaloby zaznělo, že se nejen kvůli amputaci jedná o následky trvalé pro zbývající život. Mladá žena se omluvila a ze zdravotních důvodů u soudu nevypovídala.

Mladík prý dojel pro přítelkyni, která převzala řízení, a vraceli se nazpátek téměř stejnou cestou. Kus od nehody zastavili, ale když viděli policisty a záchranku, tak se vrátili. Ještě dvakrát tu noc byli domluveni, že půjdou událost nahlásit, ale pokaždé to vzdali.

Druhý den Tenkl vyměnil rozbitý světlomet a šrámy na voze přelepil černými pruhy. Vůz, který patřil do otcovy firmy, pak nechal v garáži a chvíli jezdil přítelčiným autem. Pak se opět posadil do inkriminovaného vozu.

Policisté podle několika střepů a odřeného laku na místě nehody vytipovali možného pachatele, ale obžalovaný při prvním a druhém výslechu účast na nehodě popíral s tím, že auto poškodil drobnou havárií v lese u Psár. Přiznání vyšetřovatelům přinesl až třetí výslech.

Tenklův kamarád, který vystoupil se svědeckou odpovědí, před soudem uvedl, že obžalovaný mladík předepsané rychlosti příliš nedodržoval. "Jezdil trochu ostřeji," ohodnotil jezdecké kvality svého kamaráda, který se donedávna věnoval rallye sportu. Nicméně u soudu vyšlo najevo, že od tragického sražení chodkyně do současné doby havaroval ještě jednou, a to když své auto neubrzdil a v Radotíně naboural zezadu jiný vůz.

Po celou dobu pondělního projednávání soudu Tenkl mluvil potichu a výpovědi svědků poslouchal se skloněnou hlavou. "Od té doby je náladový a podrážděný, dokonce jsme se na chvíli i rozešli," odpověděla před soudem dívka, pro kterou v srpnu Tenkl jel. Při těchto slovech už obžalovaný neudržel slzy.

Rodinu i samotnou postiženou oslovil dopisem, a společně se svými rodiči jí nabídli finanční hotovost.

Za neposkytnutí pomoci a způsobení těžké újmy na zdraví z nedbalosti hrozí Tenklovi až pět let vězení. Stíhán je na svobodě.