Na asi dvacet kilometrů dlouhém úseku ve směru na Znojmo číhalo na řidiče 14 policejních hlídek, které se zaměřily mimo jiné na dodržování povolené rychlost vozidel. Nad úsekem také létal vrtulník, který se zaměřil na přejíždění plné čáry. Na trase navíc probíhalo také vážení kamionů.

Během čtyř hodin mezi 9. a 13. hodinou, kdy akce probíhala, policisté zkontrolovali celkem 82 osobních a osm nákladních vozidel. "Zjistili celkem 54 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích a 42 potrestali uložením blokové pokuty v celkové výši 51 400 korun," řekla mluvčí. Nejčastěji řidiči podle ní překračovali nejvyšší povolenou rychlost. "Nejvyšší rychlost naměřili policisté řidiči na dálničním přivaděči. Za jízdu rychlostí 139 kilometrů za hodinu mu byla uložena bloková pokuta ve výši 2500 korun," uvedla mluvčí.

V sedmi případech předjížděli řidiči v místě, kde je to zakázáno. Dále řidiči nebyli připoutáni bezpečnostním pásem nebo neměli v pořádku technický stav vozidla.