Soudní spor se řeší již dlouhá léta a autor stále není spokojen s jeho výsledkem. Městský soud v Praze uznal, že Viewegh má právo na 50 tisíc korun. Vrchní soud dokonce spisovateli přiřkl dalších 150 tisíc korun. Autor se však domnívá, že výše odškodnění je nepřiměřeně nízká vzhledem k tržbám deníku Aha! a žádal pět milionů korun. Jeho dovolání však letos zamítl Nejvyšší soud.

V deníku Aha! vyšel v roce 2004 článek, který pojednával o údajné nevěře Michala Viewegha. S milenkou se měl scházet v době, kdy byla jeho manželka Veronika podruhé těhotná. Autor hovořil o této nepříjemné zkušenosti s bulvárem také v pořadu České televize 13. komnata. "Měl jsem čisté svědomí, ale převažoval zmatek. V rodině bylo dusno a v pondělí vyšel článek Má tajnou milenku," prozradil v televizním pořadu Viewegh a dodal: "Byla to stoprocentní lež. Já jsem tu dívku neviděl nikde jinde, než ve své třídě. Byla to studentka tvůrčího psaní, psala povídky." Informace o Vieweghově milence se nedonesla pouze čtenářům bulváru, ale také dvěma až třem milionům televizních diváků.

Michal Viewegh je aktivním kritikem bulváru. Nedávno upozornil na praktiky bulvárních magazínů v petici, kterou podepsali herci Marek Vašut, Jiřina Bohdalová, Eva Holubová nebo moderátor Jan Kraus. Umělci se bouřili proti lživým, smyšleným a bezohledným článkům, které negativně ovlivňují jejich soukromý život.