Muž středního věku, štíhlé, asi 190 centimetrů vysoké postavy se zbraní v ruce přistoupil k přepážce a po úřednici požadoval vydání peněz. Ta mu v obavě o život vydala sumu v řádech několika desítek tisíc korun. Lupič si peníze dal do igelitové tašky a místo rychle opustil. Při loupežném přepadení nebyl nikdo zraněn.

Kulatý obličej si lupič maskoval šálou, na očích měl tmavé sluneční brýle a na hlavě tmavého kulicha. V ruce držel igelitovou tašku žlutočervené barvy, ve které si odnesl získaný obnos. "Bezprostředně po oznámení loupežného přepadení přijali policisté bezpečnostní opatření. Policejní hlídky provedly na území Jihočeského kraje kontrolu podezřelých motorových vozidel a osob. Prozatím bez kladného výsledku," řekla Kameníková.

Policisté žádají o spolupráci veřejnost. "Pokud si někdo před půl desátou dopoledne všiml v okolí katovické pošty podezřelého pohybu osob či motorových vozidel, ať zavolá na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 237 101. I zdánlivě bezvýznamnou informací lze policistům pomoci k dopadení pachatele závažného trestného činu," dodala Kameníková.