"Dopravní akce zaměřená na dodržování pravidel pří průjezdu přes železniční přejezdy proběhla v Plzeňském kraji zároveň na osmi stanovištích. Policisté sledovali provoz například na přejezdu mezi Třemošnou a Kaznějovem na severním Plzeňsku, v Rokycanech, v Přešticích na jižním Plzeňsku nebo ve Velkém Boru na Klatovsku a v Havlovicích a Holýšově na Domažlicku," řekla Kohoutová. "Celkové výsledky budeme znát až v úterý. Na přejezdu před Kaznějovem tři řidiči překročili povolenou rychlost a čtyři motoristé na železničním přejezdu předjížděli jiná vozidla," řekla Kohoutová.

Právě předjížděním na železničním přejezdu předvedli čtyři řidiči, jak lze bleskově přijít o řidičský průkaz a ještě k tomu zaplatit tučnou pokutu. "Za předjíždění na přejezdu dostane motorista pokutu ve výši od pěti do deseti tisíc korun. Kromě toho je mu uložen zákaz řízení nejméně na půl roku až na jeden rok," komentovala mluvčí Kohoutová nejpřísnější prohřešky čtyř řidičů, které policisté přistihli a natočili na kameru při předjíždění na železničním přejezdu před Kaznějovem.

"Speciální dopravní akci zaměřenou na železniční přejezdy děláme v Plzeňském kraji letos poprvé, minulý týden již proběhla v Karlovarském kraji," řekla Kohoutová. "Jen v Plzeňském kraji evidujeme do konce května celkem 13 dopravních nehod na železničních přejezdech, loni to bylo za stejné období 19 nehod a zemřela jedna osoba. Letos zatím nebyla žádná smrtelná nehoda na přejezdu, jedna osoba vyvázla s těžkým zraněním," dodala mluvčí Martina Kohoutová.