"Já jsem se několikrát ptal na policii, ale nikdo mi nic neřekl, neposlali jediný řádek na vysvětlenou," posteskl si Hrdlička. Přitom jeho voliči se o událost stále zajímají. "Mám pocit, že to někdo takzvaně chce zahrát do autu," podotkl starosta.

"Ještě stále probíhá vyšetřování tohoto případu, nemám žádné nové informace," uvedla pro Mediafax mluvčí kolínské policie Petra Čímová.

Střelba se v malé středočeské obci ozvala na konci března. Podle svědků byl nejdříve slyšet jednotlivý výstřel a potom několik dávek ran. "Znělo jako střelba z lehkého či těžkého kulometu," tipoval tehdy původ střelby starosta. Jednomu obyvateli údajně kulky hvízdaly kolem uší a v nedaleké bytovce dokonce prostřelily dvojité okno.

Svědkové vypověděli, že ve stejný čas nedaleko obce měl kroužit vojenský vrtulník, což potvrdil i mluvčí vojenské policie. Následně ale popřel, že by mohlo dojít ke střelbě. "Posádka cvičila přistání do omezeného prostoru a stroj ani nebyl vybaven zbraněmi," prohlásil vojenský mluvčí Jan Čermák.

Případ prošetřuje kolínská policie.