Nejlákavějším titulem celého programu je krátkometrážní snímek Bába, s nímž režisérka Zuzana Kirchnerová-Špidlová letos zvítězila v sekci Cinéfoundation filmového festivalu v Cannes. Autorka se ve svém bakalářském filmu zabývá problematikou mezigeneračních vztahů. Hlavní hrdinkou je mladá dívka, která se odmítá starat o svou nemocnou babičku.

Do programu jiného prestižního zahraničního festivalu byl zařazen také film Draci od Tomáše Vrány. Autor se se svým podobenstvím o bolestných vzpomínkách na dětství, které prožívá otec při pouštění draků se svým synem, vypravil až do čínské Šanghaje.

Filmový večer s tvorbou studentů FAMU nabídne celkem 12 snímků prezentujících neotřelé autorské pohledy na všední realitu. Katedru dokumentární tvorby zastoupí například Lukáš Kokeš a jeho Pokus o duchovní nápravu opraváře Josefa Lavičky v devíti obrazech, v němž zachycuje život venkovského alkoholika, nebo Vladimír Turner se snímkem O mediální realitě. Ten vypráví o skupině Ztohoven, která v roce 2007 ilegálně do zpravodajství České televize začlenila atomový výbuch.

Kolekce zahrnuje také snímek Nejlepší playbacková zpěvačka na světě režisérky Jitky Rudolfové, která v současné době dokončuje svůj celovečerní debut Zoufalci.