„Dálkové spoje z Čech na východ republiky jsou odkláněny přes Nezamyslice,“ řekla Šubová. Místo osobních vlaků jezdí v úseku mezi Olomoucí a Grygovem autobusy. Nejhůře se nehoda podepsala na jízdě vlaků Pendolino. Ty jsou od Prahy na Ostravu odkláněny přes Brno a Břeclav a samozřejmě také v opačném směru. Pendolina mají zpoždění přibližně 90 minut.

Zpoždění nabírají i další vlaky. Rychlíky a vlaky InterCity, které jsou odkláněny přes Nezamyslice, mají zpoždění dvě až dvě a půl hodiny. „V důsledku odklonění dálkových vlaků na jednokolejnou trať Přerov - Nezamyslice - Olomouc předpokládáme zpoždění také u vlaků na tratích Ostrava - Přerov - Nezamyslice - Brno a Olomouc - Nezamyslice - Brno v řádu zhruba dvaceti minut,“ informoval mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Rychlíky z trasy Olomouc – Břeclav – Brno končí, případně vyjíždějí z Břeclavi. Osobní vlaky na trati Olomouc – Nezamyslice nahradily autobusy.

Se zprovozněním alespoň jedné koleje v úseku mezi Olomoucí a Grygovem, tedy ve směru na Přerov, se počítá okolo poledne.

Trolej porušena není. Příčinu havárie zjišťuje Drážní inspekce. Zatím vše nasvědčuje tomu, že za nehodou není selhání lidského faktoru, uvedl mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Cisterny vykolejeného vlaku byly prázdné, ekologická škoda nevznikla. Při nehodě se nikdo nezranil.