Akce se uskutečnila na tržnicích Vojtanov, Svatý Kříž u Chebu, Kraslice a ve večerních hodinách také v chebských hernách. Kromě cizinecké policie se jí zúčastnilo dvacet inspektorů České obchodní inspekce a 13 policejních psovodů se psy.

"Policisté se zaměřili na dodržování ustanovení zákona o pobytu cizinců na území České republiky, na pátrání po pohřešovaných a hledaných osobách a na kontrolu prodávaného zboží. Během akce zkontrolovali 643 cizinců a dvě vozidla," uvedla mluvčí Vaníčková. Podle ní odhalili policisté 45 přestupků, za které uložili blokové pokuty v celkové výši 55 500 korun. Cizinci byli pokutováni za to, že nepředložili při kontrole doklady totožnosti nebo nedoložili zdravotní pojištění.

Během akce policisté odhalili Vietnamce, který pobýval v ČR nelegálně, neboť mu byl již v minulosti ukončen pobyt v rámci správního řízení. Byl eskortován do zařízení pro cizince a bude vrácen do Vietnamu. V rámci akce zkontrolovali inspektoři České obchodní inspekce 37 stánků, kde uložili pokuty za 77 tisíc korun.