Trenér mužstva Pavel Hoftych odvezl do Břízek 28 hráčů. Jsou mezi nimi coby nováčci brankář Václav Marek z 1. FC Slovácko, záložník Michal Dian, jenž se vrací z hostování v Čáslavi, další hráči do středu pole David Bartek a Jiří Šisler, jimž skončilo hostování v SK Kladno, nová akvizice do záložní řady Jan Štohanzl, jehož přestup z FK Teplice je ve finální fázi, a devatenáctiletý útočník Martin Nešpor, který byl do A mužstva přeřazen z dorostu. Hostování Lukáše Hartiga z Olomouce se změnilo v přestup, stejně jako v případě Josefa Jindřiška, rovněž ze Sigmy.

Kromě Jana Morávka, jenž odešel do mužstva I. německé bundesligy Schalke 04, kádr opustili herec Ivan Trojan, jemuž skončilo hostování z PSK Strašnice, a brankář Zoltán Miski, jehož si z hostování v Bohemians 1905 stáhla zpět Sparta.

"Máme vysoký počet hráčů, takže kádr čeká už po prvním týdnu v Břízkách nějaká redukce. Posilovali jsme hlavně záložní řadu a měli bychom najít brzy řešení, kdo nahradí Jana Morávka na pozici tvůrce hry. Věřím, že se nám to brzy podaří, noví záložníci v kádru patří většinou mezi zkušenější hráče. Času však není nazbyt, druhá liga byla dlouhá, první začíná dost brzy," prohlásil před odjezdem do Břízek trenér Pavel Hoftych.

V plánu byl i záměr přivést do týmu i velmi zkušeného tvořivého záložníka Rudolfa Otepku, jenž skončil v Baníku Ostrava, ale zájem oboustranně upadl. Ve hře je ještě příchod zkušeného třicetiletého ofenzivního záložníka Jana Grubera, který byl jako hráč slovenské Nitry v posledním půlroce na hostování v polském mužstvu Odra Wodzislaw a v Nitře mu vypršela smlouva.

"Do I. ligy bych chtěl jít s kádrem 24 hráčů, takže čtyři fotbalisté budou muset tým opustit. Hodně naznačí už soustředění v Břízkách. Už příští neděli hrajeme první přípravný zápas v Kunicích proti slovenskému mužstvu FC Nitra," dodal trenér Pavel Hoftych.