Prvoligový tým 1. FC Brno zahájí letní přípravu až v pondělí, ale o den dříve se už představil v přátelském utkání s Líšní, hraném při příležitosti oslav 85. výročí založení domácího klubu. Brňané nastoupili v silně kombinovaném složení, když někteří hráči ještě měli volno a naopak šanci dostali mladíci z dorostu a také bosenský obránce Matijaš Pejič, který je v Brně na testech.

Všechny branky padly už v prvním poločase, v němž řídil hru vítězů špílmachr Tomáš Polách, kterého dobře doplňovali především mladíci z juniorky a dorostu. Jediný úspěch Líšně zaznamenal hlavou zkušený Richard Dostálek, který se však při souboji s gólmanem Burešem zranil a musel vystřídat.

„Mladí hráči byli hladovější po gólu a výsledek tomu odpovídal. Kvůli tomu jsme je zkoušeli, aby dostali motivaci. Je vidět, že někteří to vzali za správný konec,“ uvedl po utkání trenér Miroslav Beránek, který hodlá v letní přípravě testovat víc nových fotbalistů. „Určitě přijdou ještě nějací další zahraniční hráči na zkoušku, protože chceme mužstvo oživit,“ potvrdil.

SK Líšeň – 1. FC Brno 1:5 (1:5)


Branky: 34. Dostálek – 25. Michna, 32. Košulič, 37. Polách z pen., 42. Pernica, 45. Borák.
Sestava 1. FC Brno – 1. poločas: Bureš – Smutný, Červinek, Pernica, Pejič – Michna, Polách, Mareček, Košulič – Borák, Vrána.
2. poločas: Hladký – Červinek, Jílek, Pernica, Čoupek – Szegedi, Farmačka, Léo, Střeštík – Došek, Šural.