Stadion Dukly v neděli ožil fotbalem, který předváděli velcí hráči 70., 80. a 90. let, kteří oblékali dresy Dukly, Sparty, Slavie a Bohemians. Turnaj měl jediný limit a to věkový - dovršených 40 let.

Na Julisku našlo cestu i mnoho fotbalistů daleko starších, velké množství činovníků, bývalých rozhodčích a trenérů. Turnaj začal odhalením pamětní desky Svatopluka Pluskala, legendárního hráče Dukly a reprezentace, jedné z opor týmu vicemistrů světa z roku 1962, který před třemi lety zemřel ve věku nedožitých 75 let. U odhalení byl i jeho spoluhráč Josef Masopust, držitel evropského Zlatého míče za rok 1962, jenž na Julisce strávil téměř celou kariéru.

Velmi zajímavý ruch se odehrával v zákulisí turnaje, kde se potkávaly vlivné osobnosti českého fotbalu, mezi nimiž bylo možné spatřit i řadu kandidátů do voleb nového vedení Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS). Byly k vidění zajímavé skupinky či dvojice nejen v dlouhých debatách, ale například i u karet ve VIP. Ladislav Vízek, Karol Dobiaš, Tibor Mičinec a Antonín Panenka si to rozdali jako obvykle v bulce.

Pikatní byl zápas Dukly proti Spartě, v němž proti sobě nastoupili nedávný trenér české fotbalové reprezentace Petr Rada a současný kouč národního mužstva František Straka. Dukla, za niž chytal Jaroslav Netolička, v obraně se opět sešli například Václav Samek, Josef Novák, Petr Rada, Jan Fiala, předseda komise rozhodčích ČMFS Luděk Macela, v záloze a v útoku Günter Bittengel, Oldřich Rott, František Štambacher, Stanislav Pelc, Ladislav Vízek a další, však na mnohem mladší Spartu nestačila.

V týmu Sparty byl významně nižší věkový průměr, někteří hráči jako Horst Siegl, Martin Frýdek nebo Václav Budka dovršili čtyřicítku teprve letos. Oporou Sparty byl jako obvykle František Straka, který hrál s obdivuhodným fyzickým nasazením. "Cítil jsem se dobře, ještě něco uběhám, zahrál jsem si fakt dobře," prohlásil Straka, který je stále "v úřadu" reprezentačního kouče. "Pořád mám platnou smlouvu na funkci trenéra národního týmu s měsíční výpovědní lhůtou, chodím do práce do kanceláře na Strahově a čekám, co bude po valné hromadě. Není v mé moci ovlivnit, zda někdo potom řekne - pokračuješ, nebo Strako, sbal si to, končíš," dodal František Straka, jenž byl zřejmě nejčastějším cílem zástupů fanoušků, kteří od něj chtěli autogram a nebo ho žádali, aby se s nimi nechal vyfotografovat. Vyhověl naprosto každému.

Ve velké formě hrál i Ivan Hašek, na němž bylo znát, že je aktivním koučem stále na hřišti. "Nebylo to úplně ono, bolí mě kolena. Hodně teď sedím za počítačem. Ve středu chci na tiskovce na Spartě představit svůj volební program," prozradil Ivan Hašek.

Pořadatel turnaje ho mimo jiné vítal reklamním panelem s textem: Dukla Praha volí správného generála Ivana Haška.


Výsledky turnaje:

Dukla - Sparta 0:3

Bohemians - Slavia 1:1, na penalty 3:1


O 3. místo: Slavia - Dukla 4:1


Finále: Sparta - Bohemians 0:0, na penalty 5:3