Age of Jape odstartoval do derby jako největší favorit, s kurzem 2,25:1. V úvodu ale nechal aktivitu pro Mariydiho, který závod až do začátku cílové roviny odvodil z první příčky. Pak se ale přes něj dostal dosud druhý finišující Archibaldo v sedle s žokejem Gary Hindem, hlavní favorit Age of Jape i další soupeři. S blížící se cílovou metou, derby se běželo na 2400 metrů, bylo jasné, že zvítězí Age of Jape a na druhém místě dokončí prestižní dostih právě Archibaldo. Třetí proběhl cílem Ramblin Scout.

"Vyhrál jsem osmé derby, ale poprvé se mi povedlo uspět v Česku. V dostihu jsem ale neměl žádný problém, jsem spokojený," těšil se z triumfu Jean Pierre Lopez, dvaačtyřicetiletý žokej vítěze derby, v rozhovoru pro ČT 4 Sport.

Spokojený i dojatý zároveň byl rovněž František Holčák, trenér vítězného Age of Jape. "Bylo to krásné, mám slzy v očích. Žokej skvěle odhadl tempo dostihu, všechno bylo bez problémů," hlásil Holčák, jenž s Age of Jape slavil úspěch i ve Velké jarní ceně.

Zklamaný v cíli nebyl ani žokej Gary Hind, jenž vedl druhého v cíli - Archibalda. "O kvalitách Age of Jape jsme dobře věděli. Druhé místo je dobré, jsem šťastný," řekl žokej.