Za Hilgertovou obsadily i další dvě místa na stupních vítězů české závodnice Irena Pavelková a Marie Řihošková, všechny zvládly trať bez dotyku branky. Vítězka dvou posledních olympiád Elena Kaliská ze Slovenska udělala chybu a skončila šestá. Marie Řihošková v sobotu vyhrála závod v nově zavedené kategorii, singlkanoi žen. V kategorii mužů se mezi české kajakáře vklínil na druhé místo Polák Grzegorz Polaczyk.

Světový závod je součástí nového seriálu Mezinárodní kanoistické federace, z něhož se bude tvořit světový žebříček vodních slalomářů.

Světový závod - závod O pohár Trojského koně - K1, muži: 1. HRADÍLEK (ČR) 85,82 (0), 2. Polaczyk (Pol.) 86,61, 3. PIŠVEJC (ČR) 87,73.
K1 - ženy: 1. HILGERTOVÁ 97,11 (0), 2. PAVELKOVÁ 98,35 (0), 3. ŘIHOŠKOVÁ (všechny ČR) 99,70 (0).