"Na soustředění s námi neodjíždějí Aleš Besta, František Dřížďal, Amadou Cissé, Goce Toleski a Ronald Šiklič, protože s nimi pro příští sezonu nepočítáme. Mohou si hledat nové angažmá. Jako součást kompenzace za příchod Adama Hlouška, jenž podepsal smlouvu na čtyři roky, odcházejí na přestup do Jablonce Jan Kovařík a Tomáš Jablonský. Brankář Jakub Diviš má blízko k odchodu na Slovensko do Prešova. Nevrátí se ani Theo Gebre Sellasie, který je naším hráčem, ale po hostování na něj Slovan Liberec uplatnil opci," vyjmenoval Petr Doležal hlavní změny.

Desátým hráčem, jenž už svlékl dres Slavie, je po přestupu do Red Bull Salcburk Dušan Švento, jedenáctým brankář Michal Vorel, jemuž skončilo hostování a v Dukle Praha a může si hledat nový klub, dvanáctým je už zmíněný Erich Brabec. Hráčem Slavie je však i Martin Abraham, jenž po svých kontroverzích s trenérem Karlem Jarolímem hostoval na Kypru. Hostování mu však skončilo, smlouvu v Edenu má ještě na rok a půl, ale pro trenéra je nežádoucí. Odjel na testy do jednoho jihokorejského klubu, kde však utrpěl vážné zranění achillovky. Červenobílý dres už neoblékne a po doléčení odejde do jiného angažmá.

"Počítám-li Hlouška, Vlčka, Vomáčku, Trubillu a také Čelůstku, jehož přestup ze Zlína je před dotažením, tak máme pět nových hráčů. Dva až tři další fotbalisté by měli ještě přijít. Proto s námi na soustředění do Krkonoší odjíždějí také čtyřiadvacetiletý brazilský brankář Ricardo Vilar z klubu Uberlandia a jednadvacetiletý obránce Daniel Nešpir z Vlašimi. Pa uvidíme. Na Švýcarskou boudu cestuje také Vladimír Šmicer. Bude mít individuální kondiční program, ale po operaci chrupavky v Anvertpách je už zcela v pořádku. V Praze zůstane jenom Josef Kaufman, který po operaci kolenních křížových vazů bude rehabilitovat v Praze," upřesnil Petr Doležal.