Přestup Adama Hlouška z Jablonce do Slavie je překvapením, protože se spíše očekávalo, že přestoupí do zahraničí. "Je to velmi náročný transfer z finančního hlediska, Slavie zaplatí vysoké odstupné a kromě toho odcházejí do Jablonce na přestup Tomáš Jablonský a Jan Kovařík," prohlásil Petr Doležal, který přišel na tiskovou konferenci s Adamem a Hlouškem a jeho manažerem Pavlem Paskou. Na otázku, jak vysoké odstupné Slavia zaplatí, odpověděl Petr Doležal oklikou: "Je to z finančního hlediska přestup na úrovni transferu Václava Kolouška."

Václav Koloušek přestoupil do Slavie na počátku roku 2004 ze Slovanu Liberec za 25 milionů Kč.

"Jsem odmalička slávistou a celá naše rodina fandí Slavii. Jsem rád, že se ten přestup podařil a budu mít možnost za Slavii hrát I. ligu a také bojovat o účast v Lize mistrů. Jsem mladý, Slavia je mistrem, budu se muset poprat o své místo v sestavě," prohlásil Adam Hloušek.

"S Adamem jsme o přestupu dlouho přemýšleli a nakonec jsme se rozhodli pro Slavii. Ve hře byly nabídky z francouzského St. Etienne, z německého Freiburgu, ze Salcburku a dalších klubů, ale Slavia dostala přednost. Může v nejlepšm českém klubu hodně vyrůst," komentoval přestup manažer Pavel Paska.