Skupiny zahájí svá vystoupení na terase vsetínského kulturního domu od 16 hodin. Návštěvníkům se představí punkrocková formace Criminal Colection a poprocková kapela Ovoce Lenina. Hostem těchto dvou domácích kapel budou přerovští NSOS, kteří hrají melodický punkrock.

"Souběžně s hudebním happeningem mohou lidé zhlédnout také dva hudební filmy. Zajít si mohou například na hudební dokument Martina Scorseseho z koncertu legendární kapely Rolling Stones, který vznikl během dvou dnů na podzim roku 2006 v Beacon Theatre v New Yorku. Druhým filmem pak bude nízkorozpočtový snímek Once s oscarovou Markétou Irglovou," poznamenal Kostelník.

Svátek hudby byl vyhlášen ministrem kultury Francouzské republiky Jacque Langem v roce 1982. Svátek je pojat jako hudební happening, jehož hlavní scénou jsou městské ulice, náměstí, parky, zahrady a další veřejnosti volně přístupné prostory. Z tohoto důvodu byl pro svátek muzikantů vybrán první letní den 21. červen, den slunovratu, kdy jsou vhodné podmínky pro konání koncertů pod širým nebem. Hudebníci vystupují bez nároku na honorář, koncert i filmové produkce jsou přístupné zdarma. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v malém sále Domu kultury.