Diváci se ve hře Dámská šatna mohou těšit na Janu Krausovou, Zdeňku Žádníkovou Volencovou, Kristýnu Fuitovou Novákovou, Adélu Kačerovou, Ninu Divíškovou a Gabrielu Vránovou.

Druhou inscenací letošní sezóny Metropolitního léta hereckých osobností je konverzační komedie Phillipa Claudela s názvem O lásce čili Parle moi d´amour, jejíž premiéra se uskuteční 6. září v Divadle Palace Theatre v Praze. V hlavních rolích se představí životní partneři Jana Krausová a Karel Roden.

Divadelní akce Metropolitní léto hereckých osobností se bude odehrávat během letních měsíců na třech scénách: ve Švandově divadle, na Letní scéně Vyšehrad a v Divadle Palace Theatre.

Na repertoáru nebudou chybět osvědčené inscenace, mezi které patří Chvíle pravdy s Dagmar Havlovou v titulní roli, komedie Vše o ženách a Vše o mužích, drama Absolvent, Molièrova vyhledávaná komedie Zdravý nemocný, v níž exceluje Karel Roden, hra Půldruhé hodiny zpoždění s Milanem Lasicou a Danielou Kolářovou v rolích nespokojených manželů, radikální komedie o dvou manželských krizích a jednom úmyslně založeném požáru s názvem Klára a Bára či intimní příběh o vztahu amerického sedmnáctiletého studenta se svou francouzskou učitelkou Madame Melville.