"Podle předběžných informací muž skočil pod projíždějící vlak," vysvětlila policejní mluvčí.

"Asi šedesátiletého muže museli záchranáři zaintubovat a poté jej převezli s vážným úrazem hlavy do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích," vylíčila mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Podle dostupných informací byl muž psychicky nemocný a léčil se v bohnické psychiatrické léčebně. V době události měl zrovna povolenou vycházku.

"Incident se odehrál třináct minut po deváté hodině, museli jsme zastavit provoz na trase Nádraží Holešovice směr Letňany," sdělil mluvčí pražského dopravního podniku Ondřej Pečený. "Po dobu uzavírky jsme cestujícím zajišťovali náhradní autobusovou dopravu," dodal s tím, že provoz se podařilo obnovit tři minuty po desáté hodině.

Během víkendu se jedná již o druhého člověka, který zastavil metro. V sobotu dopoledne svým pádem přerušil provoz metra B ve stanici Palmovka opilý a nesvéprávný muž zhruba na 15 minut. Měl ale velké štěstí, protože v tu dobu zrovna stanicí neprojížděla žádná vlaková souprava, a tak z kolejiště zvládl vylézt sám. Záchranka jej pak převezla na ošetření do Fakultní nemocnice Na Bulovce.

Pády do kolejiště nebyly to jediné, co se v sobotu v pražských metrech dělo. Během dopoledne zemřel v prostorách po zaměstnance konečné stanice trasy C Háje nemocný pracovník úklidové firmy.