Nehoda se stala na silnici I/52 za odbočkou na Horní Věstonice kolem třetí hodiny ranní. "Vozidlo, které jelo ve směru do Mikulova, se čelně srazilo s autobusem MAN cestovní kanceláře z Valašského Meziříčí, který jel ve směru z Rakouska do Brna" upřesnil mluvčí.

Řidič auta přejel do protisměru a už se střetu s autobusem nedokázal vyhnout. "Utrpěl mnohačetná zranění a mohli jsme jen konstatovat smrt," řekla agentuře Mediafax mluvčí záchranářů na jižní Moravě Barbora Zuchová. K vyproštění jeho zaklíněného těla museli hasiči použít hydraulické nůžky. "Policisté také provedli dechovou zkoušku u řidiče autobusu, která vykázala nulovou hodnotu," uvedla v prohlášení mluvčí břeclavských policistů Kamila Haraštová.

Žádný z pěti zraněných není v ohrožení života. "Do nemocnic jsme převezli tři ženy. Jedna z nich (60) utrpěla středně těžká zranění a je ve Fakultní nemocnici v Brně, další dvě (66, 41) jsou s lehčími zraněními na chirurgii v Břeclavi," doplnila Zuchová. Další dvě muže (52, 24) ošetřili zdravotníci přímo na místě.

Podle Haraštové autobus vezl rekreanty z dovolené v Chorvatsku do Karviné. Likvidaci havárie komplikoval vyteklý olej, který vytvořil na vozovce asi 50 metrů dlouhou skvrnu. Na její likvidaci se kromě hasičů podíleli i silničáři. Doprava byla v úseku nehody odkláněna až do půl osmé.