Jde o premiérový ročník soutěže, který nese název Čedok Dívka a dítě léta 2009. Podmínkou soutěže je, že fotografie musí vzniknout v areálu městského koupaliště v Otrokovicích. Radnice přijímá snímky formou e-mailu nebo pomocí MMS.

"Všechny došlé fotografie, po získání souhlasu osob na nich zachycených, zveřejníme na svých internetových stránkách, kde pro ně bude moci veřejnost po dobu trvání soutěže hlasovat. Fotografie s absolutně nejvyšším počtem hlasů poté získá odměnu v podobě zahraniční dovolené v hodnotě 30 tisíc korun. Tři nejnavštěvovanější fotografie v jednotlivých kategoriích získají poukaz na konzumaci ve stylové hospůdce u Zvona v hodnotě 1000 korun, permanentky do solné jeskyně v prostorách městské polikliniky a dárkové a reklamní předměty města Otrokovice," doplnil Plesar.

Pro zveřejnění je nutno radnici zaslat kromě fotografie dívky či dítěte i jméno a příjmení autora včetně telefonního kontaktu a křestní jméno zachycené osoby spolu s telefonním kontaktem na dívku či zákonného zástupce dítěte. V kategorii Dívka léta neexistuje žádné věkové omezení, do soutěže Dítě léta budou zařazeny pouze fotografie dětí ve věku do pěti let. Radnice do soutěže nezařadí eroticky laděné fotografie a fotografie zobrazující obnažené intimní partie lidského těla nebo fotografie se sexuální symbolikou. Po doručení fotografie radnice každému účastníkovi soutěže potvrdí její příjem buď emailem či SMS zprávou. Důležitou informací je také fakt, že z jednoho počítače lze hlasovat pouze jednou během jednoho dne.