Kolem tří stovek účastníků průvodu Queer Pride se shromáždilo ve dvanáct hodin na náměstí TGM v Táboře. Průvod pak vyrazil starým městem a asi ve třináct hodin dorazil do Ctiborova mlýna. Tam pořadatelé objekt uzavřeli a účast v programu zpřístupnili pouze registrovaným členům akce.

Bezpečnost a hladký průběh akce zajišťovali jihočeští policisté, kterým pomáhali i kolegové z dalších krajů. Na situaci dohlížel i policejní vrtulník "Neregistrujeme žádný konflikt s účastníky shromáždění Dělnické strany, kterých se nakonec sešlo jen kolem třicítky. Předpokládali jsme, že můžou nastat konflikty a potyčky, ale nezaznamenali jsme žádné narušení veřejného pořádku," řekl Matzner.

Program ve Ctiborově mlýně bude pokračovat do večerní osmé hodiny. Účastníci se pak přesunou do klubu Milenim, kde je naplánována večerní afterparty.

Táborský festival a průvod homosexuálů, lesbiček, transgenderů, bisexuálů a dalších lidí s neheterosexuálními sklony Queer Pride organizují pořadatelé jako oslavu tolerance společnosti. Akci zaštítila Džamila Stehlíková a předseda Gay iniciativy Jiří Hromada, který se osobně zúčastnil.